Op Facebook kwam ik dit filmpje tegen over de eerste 7 seconden van een nieuwe kennismaking met je nieuwe groep. Vooral tips 4, 5 en 7 vond ik persoonlijk erg mooi! De start van het nieuwe jaar kan heel spannend zijn. Hoe zal het gaan met de nieuwe klas? Binnen 7 seconden vormen de leerlingen een eerste indruk van je en maken ze een inschatting wat voor een jaar het gaat worden. In dit filmpje geeft Krachtige Lichaamstaal 7 tips voor een sterke eerste ontmoeting!

Deze indruk verloopt onbewust maar blijft hangen, omdat we psychologisch zo geprogrammeerd zijn. De leerlingen gaan zien wat ze verwachten te zien. De hersenen doen er alles aan om de indruk die ze van je hebben (positief of negatief) te blijven bevestigen. Ze registreren voornamelijk gedrag dat past bij de eerst gevormde indruk. Wil je dat beeld bijstellen dan zal je hard moeten werken. Je hebt er dus baat bij om een positieve eerste indruk achter te laten en zo de toon te zetten. In dit filmpje geeft Krachtige lichaamstaal je 7 tips om een positieve impact op je leerlingen te maken.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftopwijs%2Fvideos%2F833011576866051%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Als leerkracht sta je heel de dag in de ‘schijnwerpers’. Leerlingen, ouders en collega’s vormen in een split second een (eerste) indruk van je. Deze gaat over je competenties, betrouwbaarheid, leiderschap, contact, zelfvertrouwen, emoties etcetera. Daarin is het non-verbale aspect een zeer krachtig middel. Alles doet ertoe: houding, mimiek, gebaren, oogcontact, stem, kleding, haardracht, energie. Het lichaam en je bewegingspatroon zijn boodschappers die zich eerlijker en preciezer uitdrukken dan waar we met taal toe in staat zijn. Anderen reageren er feilloos op.

Krachtige Lichaamstaal biedt trainingen, workshops en studiedagen aan onderwijs professionals uit alle lagen van het onderwijs.
Hierbij is aandacht voor (je eigen) presentatie en lichaamstaal en leer je zaken veranderen waardoor je een ander effect op je omgeving hebt.

Heb je interesse in het volgen van een training? 18 september start er een training in Bilthoven en 2 oktober in Groningen. Zie voor meer informatie onze website: www.krachtigelichaamstaal.nl Krachtige Lichaamstaal is ook in te huren voor een workshop of een studiedag.

 

bekijk alle posters

Bekijk alle artikelen

Pin It on Pinterest

Topwijs
7 Tips voor een goede indruk op je nieuwe groep.
De regeldrukagenda. Einde van het groepsplan in zicht? Wat is wel en niet verplicht.
Poster en lesactiviteit over pesten: Verkreukel een papier en probeer het weer glad te strijken.
Topwijs: Adviseur Jonge Kind
Veel plezier dit weekend! Ga je zooi verzamelen? Wat hoop je te scoren vandaag?
#koningsdag #koningsdag2025 #vrijmarkt #kleuterwereld #meester #juf #onderwijs
Trolley hier, trolley daar! Ik hou er van!  Doe mij maar lekker veel trolleys in de klas ❤️ En wat hou ik van een uitnodigende, gestructureerde en inspirerende speelomgeving. Hier wil je spelen, hier ga je leren! 📷 OBS de Schalm, traject ‘beredeneerd werken vanuit spel’ #spelspecialist #spelenisleren #spel #Rotterdam
Als het iedere dag Pasen was, was elke puzzel nog compleet ;-) Fijne paasdagen lieve mensen 🐣
Schrijf je voor 1 mei in en ontvang een leuke verrassing! Schrijf je in voor een van de volgende opleidingsplaatsen: Den Bosch, Haarlem, Rotterdam, Zwolle, Roermond of online. Wacht je nog op goedkeuring? Stuur me dan een berichtje, dan leg ik het cadeau voor je klaar tot de bevestiging er is :-) Kijk voor meer info op mijn website! #spelspecialist #spelenisleren #lerendspelen #spelendleren #topwijs
Tag je collega en maak kans op deze prachtige poster (A2 formaat) Voor in je klas, de teamkamer, je centrale hal of boven je bed :-) Deel je dit bericht? Tag mij dan even ❤️. Deze actie vindt plaats op Facebook en Instagram, via beide kanalen verloot ik 1 exemplaar. Klaar? Taggen maar! Woensdag koop je deze poster trouwens bij de stand van de @kleuteracademie tijdens het Nationaal Kleutercongres #nkc2025 #kleutercongres #kleutercongres2025
YES! De kaartenset is nu te bestellen in mijn webshopje! Tof cadeau voor die ene leuke collega of stagiair (of lekker voor jezelf) :-) Voor 7,50 euro (inclusief verzendkosten) stuur ik het setje naar je op! Woensdag 2 april natuurlijk ook te koop bij de stand van de Nationale @kleuteracademie tijdens het Kleutercongres. Zie mijn bio voor de link.
“Ik ben een kleuter, laat me spelen!” Dit schatje gaat in de verkoop op het Nationaal Kleutercongres op 2 april voor maar 7,50 eurie! Verzenden kan ook! Stuur me een bericht voor de mogelijkheden. Of kom ik binnenkort jouw kant op? Bestel hem dan alvast! Stuur me een bericht en dan gaat ie mee in de auto als ik door Nederland tour :-)
Vraag nu de brochure aan of schrijf je in! Word de spelspecialist van jouw onderbouw :-)
In schooljaar 25/26 kun je deze geaccrediteerde post-HBO opleiding volgen in Rotterdam, Den Bosch, Haarlem, Zwolle, Roermond of online. Kijk voor de data en de brochure op mijn website (link in de reacties). De opleiding kan ook opgenomen worden in een bestuursacademie en het is mogelijk om de opleiding op maat aan te bieden. Stuur mij gerust een bericht als je vragen hebt!
Toen ik klein was bestond gamen ook al. Alleen heette het toen nog buitenspelen. 💚
Op de keerkring wordt druk gewerkt aan de impulsbakken voor de huishoek. We kiezen bewust voor minder materiaal in de huishoek en de impulsbakken worden wanneer er behoefte is door kinderen gepakt om vervolgens hun spel te verrijken. De favorieten zijn toch wel de bruiloft, verjaardag en het koken. Maar ook attributen van voorgaande thema’s lenen zich uitstekend voor impulsbakken. Zo kunnen je spelers thema’s nogmaals herbeleven of verdiepen. 📷Basisschool de Keerkring Dordrecht, traject “Handelingsgericht werken en spel #impulsbakken #spelimpuls #speldidactiek
Bezig met laden
Share This

Deel dit

Deel dit in je netwerk!